יום שבת, 24 בדצמבר 2011

Domo-kun bento בנטו דומו-קון


"תעשי לי דומו קון!" הכריז ערב אחד מתן, בני הצעיר, והראה לי תמונה של יצור חום ומרובע עם שיניים גדולות.

מחקר קטן שעשיתי ברשת גילה לי שדומו-קון (Domo-kun) הוא הדמות הראשית בסדרת מנגה שיצר צייר הקומיקס קלינט ביקהאם ומשמש כקמע (mascot) הרשמי של השידור הציבורי NHK ביפן.
הוא אמנם בעל פה מפחיד וחושף שיניים, אבל זה לא מעיד כלל על האופי שלו, כי הוא בסך הכל דמות חביבה וידידותית.
דומו קון מתואר כיצור מוזר שבקע מתוך ביצה, אשר המאכל האהוב עליו ביותר הוא Nikujaga (נזיד יפני של בשר ותפוחי אדמה) , ויש לו סלידה חזקה מתפוחים. הוא מתקשר עם יתר הדמויות בקומיקס על ידי הפקת רעש נמוך וכולם מבינים אותו גם כך.
דומו קון חי במערה תת קרקעית עם האדון אוסאגי (Usajii) שהוא ארנב זקן (אוסאגי ביפנית זה ארנב) , עם העטלפה האם Shinobu שסובלת מאלכוהוליזם ועם בנה, העטלף הילד העונה לשם Morio .
Morio אוהב ספגטי ברוטב עגבניות בסגנון יפני, ולא אוהב פטריות שיטאקי.

יצורה נוספת שגרה בשכונה של דומו-קון היא סמורה (סמור נקבה) בת 17 בשם Tā-chan, והיא גיקית בעלת מבטא מוזר במקצת ששואפת להיות מעצבת אופנה או דוגמנית.
Tā-chan אוהבת לאכול משמשים, נענע ועוגיות אבל שונאת לאכול קיפודי ים.
איתם נמצאים באותה שכונה גם Kogumagorō שהוא גור דובים חובב בייסבול, ושלישיית פוקס שמורכבת מEsuko הצעיר, מהאח הבכור Aniki-chi, ומ- Konjirō השקט -שנהנה לשחק עם דומו קון. שתי הדמויות האחרונות בשכונה של דומו-קון הם שני תאומים פרחים ששמם "Hee" ו"Haw"- שדומו-קון הוא היחיד שיכול לראות אותם.

בישראל לא מופיעה שום גרסה של המנגה של דומו-קון. אבל זה לא הפריע למתן לבקש ממני ליצור לבנטו שלו את היצור החום והמרובע הזה- ולי זה לא הפריע להכין אותו!

וממש לאחרונה גם מצאתי קצת דומו קון ביוטיוב!
הנה כמה דוגמאות מבנטואים שהכנתי במהלך השנים :)דומו-קון משניצל עוף
בנטו דומו-קון משניצל עוף

בנטו דומו קון מאורז

בנטו דומו קון מטופו
"Make me a Domo-kun!", it was  Matan ,my young son ,saying that to me- while showing me a square brown creature, with big teeth.
Some research I have done on the web, revealed to me that Domo-Kun is the main character in a manga series created by the comics artist Clint Blackman and is being used as the official mascot of NHK, the Japanese public broadcast authority.
He might have a scary looking mouth and he shows his teeth, but that doesn't testify to his character because all in all he is a kind and friendly critter. 
Domo-Kun is described as an odd critter who hatched out of an egg. His favorite food is nikujaga (a Japanese meat and potato stew) and has strong aversion for apples.
Domo-Kun can only communicate by producing a low pitch sound, that sounds somewhat like his name, but that does not stop the other characters from understanding him.
Domo-Kun lives in an underground borough with Mr. Usaji, an old, Japanese speaking rabbit, a bat named Shinobu who suffers from alcoholism, and her son, Morio.
Morio likes Japanese style spaghetti with tomato sauce, and dislikes shiitake mushrooms.
Another critter who lives in the neighborhood is a 17 years old female raccoon named Ta-Chan, who somewhat geeky, has a slightly odd accent, and aspires to be a fashion designer or a model.
Ta-Chan likes eating apricots, spearmint and cookies, but dislikes eating sea urchins.
Also residing in this neighborhood are Kogumagorō, a bear cub who likes baseball, a trio of foxes comprised of Esuko, the youngest one, Aniki-Chi, the eldest, and the quiet Konjirō, who enjoyed playing with Domo-Kun.
The last two characters in Domo-Kun's neighborhood are two flowers, twins named Hee and Haw, which can only seen by Domo-Kun.רוצים לדעת איך מכינים בנטו? בלחיצה כאן תוכלו לקרוא מה שמים בתוך קופסת בנטו - בדיוק !בחמש ומשהו השנים בהן אני מכינה בנטו צברתי המון מתכונים שילדים אוהבים, והמון שיטות עבודה שמקצרות את הדרך. את כל המתכונים השיטות והתובנות אספתי לספר שיצא לאור בהוצאה עצמיתספר שמלמד הכנת בנטו, 144 עמודים (!) מעל 100 הדרכות מפורטות ומתכונים (הכל כשר) שמעוצב כספר מנגה (קומיקס יפני) עם איוריה הקסומים של ניקול קרן.
לפרטים נוספים ולרכישה כדאי להכנס לקישור זה. 

תרשמו לערוץ שלנו ותזכו לסרטוני בנטו חדשים בכל שבוע 

בלחיצה כאן תגיעו לעמוד היוטיוב שלי שיש בו המון טוטוריאל׳ס מדליקים בוידאו שמלמדים איך מכינים בנטו ! 

(ואני? אשמח ללייק)להשתמע,

ניבה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה